Image

چراغ سنسوردار

چراغ سنسوردار

در حال حاضر از تجهیزات روشنایی مختلفی برای ایجاد نورپردازی مکان ها استفاده می شود که یکی از آنها چراغ سنسوردار است. این لامپ ها برای هوشمندسازی ساختمان ها و به ویژه راه پله وراهروها استفاده میشود.


 قبل از ورود این چراغ ها  باید کلید پاور را برای روشن کردن چراغ پیدا می کردید و آن را فشار می دادید تا چراغ روشن شود، اما امروزه با این چراغ ها نیازی به کلید ندارید و با ورد شما به در محدوده این چراغ ها آنها روشن میشوند و به صورت خودکار پس لز ۳ ثانیه خاموش میشوند. استفاده کنید. این چراغ ها زمانی که فرد در آن منطقه است، روشنایی مورد نظر را فراهم می کند و در غیر این صورت خاموش می ماند.

سنسورهای به کار رفته در این چراغ ها طراحی های متفاوتی دارند و پاسخ های متفاوتی به نور محیط ارائه می دهند. در واقع این سنسورها در دسته سنسورهای مادون قرمز غیرفعال یا RIP قرار می گیرند. در واقع عملکرد این سنسورها بر اساس گرمای محیط اطراف است و به همین دلیل در مکان های عمومی برای روشن و خاموش کردن چراغ ها استفاده می شود.

توجه داشته باشید که علاوه بر سنسور، در ساختار چراغ سنسوردار از فتوسل نیز استفاده شده است که در نهایت نورها را به گرما و نور محیط حساس می کند. تنظیمات کلی در نظر گرفته شده برای چراغ های سنسوردار در همان کارخانه انجام می شود اما در صورت نیاز می توانید با دو ولوم نصب شده روی سنسور آنها را تنظیم کنید.
هزینه نهایی تولید این لامپ ها بسیار کم است، زیرا سیم کشی حذف شده و نیازی به تایمر و شاسی تایمر نیست.

چراغ سنسوردار در چندین مدل تولید می شود  که هر کدام دارای ویژگی ها و عملکرد های خاص خود هستند و معمولاً بسته به ویژگی ها و قابلیت هایی که ارائه می دهند در مکان های مختلفی استفاده می شوند.

انواع چراغ سنسوردار چه نام دارد؟
 

چراغ سنسوردار سقفی طلقی
این مدل لامپ معمولاً روی سقف نصب می شود و طراحی آن به گونه ای است که نمی توانید آن را روی دیوار نصب کنید. نور سقفی سنسوردار طلقی برای نورپردازی مکان های مختلف مانند نورپردازی پله ها در ساختمان ها، ساختمان های تجاری و اداری، برج ها و ... استفاده می شود، البته در راهروها، رختکن ها، پارکینگ ها، انبارها نیز کاربرد دارد.

جنس بدنه این چراغ پلاستیک یا طلق می باشد که نیازی به تایمر و شاسی تایمر جداگانه ندارد. لازم به ذکر است که پایه آنها از پلاستیک ساخته شده است. این چراغ زمانی روشن می شود که افراد در میدان دید سنسور که حدود ۳۶۰ درجه سانتیگراد است راه بروند.

چراغ سنسوردار دیواری طلقی
نمونه دیگری از چراغ های سنسوردار مدل دیواری است که پایه فلزی آن با روکش الکترواستاتیک پوشانده شده است و خاصیت دوگانه ضد چربی و ضد گرد و غبار بودن را به آن می دهد. این چراغ با کوچکترین حرکت انسان روشن می شود و همانطور که از نامش پیداست بر روی دیوار نصب می شود.یکی از این مدل های چراغ سنسوردار دیواری طلقی مدل چراغ سنسوردار دیواری طلقی آرتا میباشد.

در واقع در محل کار سنسورها جریان الکتریکی در مدار سنسور حرکت ایجاد می شود و سپس محیط مورد نظر روشن می شود و تا زمانی که فرد در این محیط است نور می سوزد. از ویژگی های منحصر به فرد این چراغ ها می توان به روشنایی به موقع، کاهش هزینه، جلوگیری از آلودگی، دسترسی آسان و ... اشاره کرد 

دسته بندی: چراغ سنسوردار برچسب ها: چراغ سنسوردار

0 نظر

ارسال نظر